On-Zon-Su

 Liečebnú metódu On zon su na základe niekoľko tisíc ročných vedomostí starej Číny vypracoval majster Mak Zi /Mo Ti/ v 5.storočí p.n.l.

 

- Technika masáže On Zon Su vyrovnáva Yin a Yang v tele, harmonizuje telo v zmysle teórie piatich prvkov (základná teória čínskej medicíny), hlboko uvoľňuje, posilňuje imunitní a nervový systém, pomáha zbavovať napätí i hlbokých psychických a emočných blokov.

- On Zon Su je teda zároveň aj duševnou cestou - pracuje na mentálnej ako aj emocionálnej úrovni.

- Pracuje s chrbticou, s lymfatickým systémom a pomáha celkovo regenerovať organizmus.

 

         Podľa čínskej tradičnej medicíny je dostatok životných síl a zdravie udržované neustálym prúdením energie v dráhach. Ich názvy sú symbolicky odvodené od orgánov, ktoré najviac ovplyvňujú. Správny energetický tok zaisťuje rovnováha medzi protikladnými systémami Yin a Yang. Ak sa na niektorej dráhe objaví prekážka /napr. chlad/, vznikne porucha, ktorá sa môže prejaviť ľahkou chorobou. Ak prekážka nie je včas odstránená, šíri sa na ďalšie dráhy a postupuje z vonkajších vrstiev tela dovnútra. Čím hlbšie vrstvy sú zasiahnuté, tým závažnejšie ochorenie môže vzniknúť.

 

Organizmus sa môže brániť nepriaznivým vplyvom iba ak je silný a odolný. Oslabené telo podľahne každej infekcii, každému nachladnutiu.

 

Odblokovanie meridiánov v On Zon Su sa deje vciťovaním sa do napätí a energií čchi a ich ovplyvnením masážou na chodidlách.

    

 

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode